top of page

8 PADOMI VEIKSMĪGAM DARBAM AR JAUNIEŠIEM ZVANU CENTRĀ

Updated: Oct 26, 2022

Vasarā, kad darba tirgū aktīvu dalību ņem jaunieši, kam tā ir pirmā darba pieredze, vadītājiem jābūt elastīgiem un jāiekāpj "jaunās kurpēs". Call Structure zvanu centrs dalās ar 8 padomiem veiksmīgam darbam ar jauniešiem.


1. ESI EMPĀTISKS


Ņem vērā, ka Tev ir pieredze, emocionālā inteliģence un komunikācijas prasmes, ko veidojuši gadi profesionālajā pasaulē, bet Tavi darbinieki nāk no skolas sola. Esi empātisks un saproti, ka viņi raduši pie citas komunikācijas un rīcības jeb proaktivitātes brīvības. Pārliecinies, ka Tu saprotami izskaidro arī 'pašsaprotamus' uzdevumus un centies atcerēties, cik svarīgi ir izskaidrot piešķirtā uzdevuma kontekstu, lai mazinātu stresu un vairotu izpratni.


2. MĀCI


Skolniekus vieno lieliska īpašība - spēja ātri mācīties. Iegūstot pirmo darba pieredzi, jauniešiem vēl nav izstrādājušies konkrēti darba ieradumi. Esi mentors, izskaidro cēloņus un sekas, dalies ar savu pieredzi, parādi, kādas darbības un attieksme nepieciešamas, lai sasniegtu lieliskus rezultātus. Pamani un komunicē par kļūdām, taču izskaidro, kādēļ tās radušās, kāpēc tās nepieciešamas, kā tās izlabot un kā turpmāk novērst līdzīgas situācijas.


3. DOD AKTĪVU ATGRIEZENSIKO SAITI


Vasaras darbinieka darba termiņš ir ļoti īss un mēneša rezultātu pārrunas nebūs efektīvākā pieeja jauniešu vadībā. Regulāri sniedz atgriezenisko saiti, esi 'tiešsaistē' - uzslavē par sasniegumiem un augstas kvalitātes performanci, iedrošini un novērtē progresu, kā arī sniedz tiešus un skaidrus komentārus par situācijām, kurās nepieciešami uzlabojumi. Jaunietis skatās uz Tevi kā savu piemēru - Tu viņu ne tikai iedvesmo, bet arī nedaudz biedē, tāpēc atceries, ka tieši atklāta un saturīga komunikācija jums palīdzēs vienam otru labāk saprast, tādējādi, atstājot pozitīvu iespaidu un rezultātiem.


4. IESAISTI


Dod iespēju tikt iesaistītiem dažādos procesos un notikumos. Piemēram, sagatavot zāli sapulcei, pasūtīt nepieciešamās preces vai uzaicini piedalīties sapulcē un pierakstīt secinājumus un izvirzītos uzdevumus. Paplašini darbinieka redzes loku un izpratni par procesiem - tas palīdzēs daudz ātrāk izprast "Kāpēc" un efektīvi darboties pie "Kā", kā arī sekmēs darbinieka sadarbību ar kolēģiem no citiem departamentiem.


5. 1:1 SARUNAS


Jauniem darbiniekiem ir ļoti svarīgi justies brīviem komunicēt par notiekošo, taču, lai tas būtu iespējams, Tev jāparūpējas par drošu vietu šādām sarunām. Regulāri atvēli laiku 1:1 komunikācijai, kurā darbinieks var dalīties ar saviem izaicināumiem, jautājumiem vai situācijām, kas viņus uztrauc. Rezultāti Tevi patīkami pārsteigs - aģents kļūs proaktīvāks un darba pienākumus pildīs ar lielāku pārliecību.


6. MENTORĒ


Jaunietim (un arī tagadējam un nākošajam darba devējam) ir svarīgi gūt prasmes un veidot paradumus, kas ir vitāli kā personīgā, tā profesionālā līmenī, taču tās nebūt neaprobežojas ar specifiskām, darbā nepieciešamām zināšanām. Piemēram, darba devējs ir ieinteresēts punktualitātē - ierašanās laikā, iekļaušanās termiņos - ir svarīgi spēt uzticēties. Izskaidro jaunietim, kādēļ konkrētas kvalitātes kļūs par viņa vērtīgākajiem trumpjiem. Palīdzi tās apgūt, rītus iesākot ar ko aizraujošu - tas motivēs ierasties laicīgi un 'iedarbinās' vērtīgo paradumu.


7. APBALVO


Apbalvošana par sasniegumiem palīdz uzvarētājam justies redzamam un novērtētam, pārējiem motivētiem izdarīt vairāk un labāk, kā arī veido vienotu izpratni par izvirzītajiem fokusiem un komandas vērtībām, kas pozitīvi ietekmē visu iesaistīto rezultātu. Māci un mācies svinēt uzvaras!


8. NESTĀJIES CEĻĀ LIDOJUMAM


Jaunieši, kas turpina darbu arī pēc vasaras brīvlaika, visticamāk, nepaliks Tavā komandā uz turpmākajiem 10 gadiem. Viņiem svarīgi gūt pieredzi, sacensties, attīstīties, darboties pie savas karjeras izaugsmes. Tā vietā, lai manipulētu un censtos atturēt no nākamā izaicinājuma, iedrošini un apzinies, ka, lai arī Jūsu ceļi šķirsies, viņš Tevi noteikti neaizmirsīs, jo Tu esi devis viņam zināšanas, pieredzi, paraugu un iedvesmu tiekties pēc saviem sapņiem. Ļoti ticams, ka nākotnē jūs tiksieties citā vietā un lomās - produktīvas pazīšanās turpina nest augļus arī ārpus pašreizējās darba vietas sienām


© Call Structure zvanu centrs

+371 66016292

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page